Category: Alternative

9 thoughts on “ Желба Последна - Наум Петрески* - Грло Ненапеано - 30 Наум (CD, Album) ”

  1. Повече от 3 часа Наум Петрески изпълнява едни от най-обичаните си песни като „Има ли песна“, „Русе ле моме убаво“, „Желба последна“, „Оди ѕвездо“, „Душо моја прости ми“, „Две китки.
  2. Целосно уништени и смачкани камп приколки, откорнати дрва, преплашени граѓани. Ова денеска е сликата од автокампот Крани на брегот на Преспанското езеро, еден ден по големото невреме кое доцна вчера ја зафати Преспа.
  3. Седи Перо во кафана и го чека келнерот. Доаѓа овој, па Перо го прашува: – Дали пејачката исполнува желби? – Да, господине. – Тогаш, речете и да замолчи! Advertisements.
  4. Охладете тялото Преди лягане потопете краката си в леген с ледена вода. Така цялото тяло ще се охлади бързо.
  5. Легендата на италијанскиот фудбал, Андреа Пирло исто така зеде став во однос на гласините за евентуално враќање на Пол Погба во Јувентус. Поранешниот италијански репрезентативец сподели дека ако дојде до таков.
  6. Петрушка для глаз – это кладезь витаминов и минералов. Чтобы глаукома и катаракта больше не беспокоили, достаточно пить сок петрушки. Как? Научим!
  7. Измамените купувачи на „Нефа-мебел“ да се подготват за тужби против компанијата во Македонија.
  8. Четирима президенти – действащият Румен Радев и предшествениците му Петър Стоянов.
  9. Кметът на Разлог: Има отърсване от коронавируса, но има и едно наум Инж. Красимир Герчев е кмет на община Разлог от година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Theme Design & Developed By Themeseye